Tamgacı, Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman ile gerçekleştirdiği görüşmede şunları belirtti: "Ilkadım; tarihi geçmişi, ticari hayatı, kültürel dokusu ve turizm zenginliği ile gerek Samsun’un gerekse bölgesinin ortak değerlerini bünyesinde barındıran bir ilçemiz. Burayı hak ettiği konuma kavuşturmak, bir cazibe merkezine dönüştürmek boynumuzun borcu. Biz bu şehirde doğduk, bu şehirde büyüdük ve bu şehirde yaşamaktayız. Şehrimize olan vefa borcumuzdan dolayı ilçemizi daha da güzelleştirmek üzere halisane bir niyetle bu yola koyulduk.![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/12/656e38a4f0608.jpeg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/12/656e38a4f0608.jpeg)
İlkadım'ın Tarihini ve Kültürel Zenginliklerini Hatırlatarak, El Ele Verip Şehri Cazibe Merkezi Haline Getirelim!
Tamgacı, esnafın talep ve sorunlarına yakından ilgi gösterdiği ziyaretlerde şunları söyledi: İlkadım ilçemiz; tarihi, coğrafi, kültürel ve ekonomik konumu itibariyle her zaman Samsun’un merkezi olarak kabul görmüştür. Dolayısıyla her yöreden halkımız daha iyi koşullarda hayat sürmek amacıyla zaman içerisinde buraya göçmüş, buraya yerleşmiş, burada iş kurup çalışmış ve buralı olmuştur. Benim de çocukluğum Hastanebaşı mahallesinde geçti. Burada çok güzel insanlar tanıdım. Kültürel farklılıklarımız, mozaiğin parçaları gibi, bu coğrafyanın birer zenginliği. Şimdi istiyoruz ki, bu zenginliği, bu birlikteliği, bu beraberliği daha da pekiştirerek el ele, gönül gönüle vererek ilçemizi çok daha güzel bir konuma taşıyalım. Burayı bir cazibe merkezi haline dönüştürelim. Ilkadım’ı, el birliğiyle adına yaraşır bir marka şehre dönüştürelim.![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/12/656e38afd9dbe.jpeg)