CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, Samsun Şoförler Odası’nı ziyaret etti. Şoför esnafı ile bir araya gelen Öncü, Samsun trafiğine ve şoför esnafının sorunlarına yönelik yapacaklarını anlattı. Samsun'un dertlerinin herkesin ortak derdi olduğunu vurgulayan Öncü, “Samsun'un trafik sorununa yönelik belediyenin bir çalışması oldu. Bir emek verildi, masraf edildi, düzenlemeler yapıldı. Ama bekleriz ki bu düzenlemeler fayda sağlasın. Görüyoruz ki şikayetleri artırdı. Mutlaka niyetler doğru, iyi bir şeyler yapılmak istendi. Fakat bazı noktalarda sizin de sürekli yaşadığınız üzere problemleri çözmediği gibi artırdığını da görebiliyoruz. Bu tür konularda belediyenin ilgili meslek gruplarıyla koordineli olması gerekir. Sizlerin de görüşlerini almak gerekir” dedi.![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/65e768e1cb17f.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/65e768ed1b4fc.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/65e768e1cb17f.jpg)
‘ESNAFLA HAKSIZ REKABET İÇİNDE OLMAYACAĞIZ’
Sosyal belediyecilik anlayışıyla dar gelirlilere, öğrencilere toplu taşım hizmetlerinde önemli indirimler yapacaklarının altını çizen Cevat Öncü, “Ancak bunu yaparken, bu işin emekçileri olan şoför esnafıyla haksız rekabet içerisinde olmayacağız. Sizlerin alanına girerek sizlerin pastasından pay alarak yapmak gibi bir düşünce ve niyetimiz yok. Şoför esnafımızla, sizlerle mutlaka oturup konuşarak bir istişare içerisinde ortak nokta bulmamız lazım” ifadelerini kullandı.‘HİÇBİRİMİZ UZAYDA YAŞAMIYORUZ’
Bir model oluştururken, esnafı mağdur etmeyeceklerini söyleyen Cevat Öncü şöyle devam etti: “Öğrencilere genç kart dediğimiz uygulamayla kredi kartı gibi destek vereceğiz. Samsun Büyükşehir Belediyesi hangi konuda nasıl bir uygulama içerisinde olursa olsun mutlaka kimsenin mağdur olmayacağı ortak nokta bulacaktır. Buna göre ilerlememiz lazım. Hani bir taraftan kaş yaparken diğer taraftan göz çıkartmamamız gerekir. Biz Samsun'u bu anlayışla yöneteceğiz. Onun için bu süreçte hep söylüyorum. Hepimiz, benim gibi diğer adaylar da Samsun’un sorunlarını biliyor. Hiçbirimiz uzayda yaşamıyoruz. Sorunlardan bir haber de değiliz. Hangi konuyu, problemi çözmeye çalışacaksak mutlaka paydaşlar dediğimiz esnaf odasıyla, şoför odasıyla, meslek odasıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, müzakere etmemiz gerekir.”![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/65e768ed1b4fc.jpg)