Atakum’da bulunan Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi’ni Atakum Belediye Başkan Adayı Adem Bektaş ile birlikte ziyaret eden İyi Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, kadın gücüne ve birliğine vurgu yaparak, ‘‘Dünya tarihine bakın ve kadının isteyip de yapamadığı bir şey gösterin. Kadını hafife alan, aşağı gören, yeterli önem göstermeyen zihniyetlere karşı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Kadına yönelik koordinasyon merkezlerinin, istihdam alanlarının sayısını artıracağız. Kadının toplumda ve yönetimde söz sahibi olması için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Hem belediye kadrolarında hem de şehirdeki istihdam alanlarında kadın iş gücünü artırarak, Samsun kadını isterse ne olur, Türkiye'ye göstereceğiz’’ dedi.![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/65e7634254b41.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/65e7634d97333.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/65e7634254b41.jpg)
YANIMDA OLDUĞUNUZU BİLMEK BANA GÜÇ VERİYOR
Seçim kampanyası çalışmaları kapsamında yaptığı ilçe, dernek, STK ve mahalle gibi gittiği her yerde kadınlardan ayrı bir ilgi ve sevgi gördüğünü dile getiren Tüfekci, çıktığı bu yolda en büyük destekçisinin de kadınlar olduğunun altını çizerek, ‘‘Sizlerin yanımda olduğunu bilmek, görmek bana inanılmaz bir motivasyon kazandırıyor. Bu kardeşinizi yalnız bırakmadığınız için, benimle beraber bu mücadeleye ortak olduğunuz, gittiğim her yerde desteğinizi dualarınızı eksik etmediğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bu ilgiye ve alakaya layık olabilmek için, Samsun’dan Türkiye’ye kadının gücünü gösterebilmek için elimizden geleni fazlasıyla yapıyoruz. İnsan odaklı çalışmaya ve projeler üretmeye devam ediyoruz. Biz bir olursak üstesinden gelemeyeceğimiz, içinden çıkamayacağımız iş yoktur’’ şeklinde konuştu.![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/65e7634d97333.jpg)