Tüfekci, "Bu şehir için bireysel projelerle değil, insan merkezli üretim ve kalkınma projeleriyle geliyoruz. Halka hizmet nasıl yapılacağını göreceksiniz, ancak 31 Mart'tan sonra oturduğunuz yerden izleyebileceksiniz." şeklinde konuştu.
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/65f465d465123.jpg)
Salıpazarı İlçesi'nde çalışmalarına ara vermeden devam eden Tüfekci'ye, İyi Parti Salıpazarı İlçe Başkanı Şakir Şahin ve Salıpazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kahramanoğlu eşlik etti. Vatandaş ve esnaf ziyaretlerinin ardından fabrikaları da ziyaret eden Tüfekci, "Bu işletmelerin kurucularına teşekkür ediyorum. Samsun kadınının emeği her alanda parlıyor. Bugün tanık olduğumuz emekçi kadınlarımızın ilgisine ve sevgisine ayrıca teşekkür ediyorum. Kadınların gücünü birlikte göstereceğiz." ifadelerini kullandı.
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/65f465ba3848b.jpg)
Faturayı Halka Kesenlere Tepki: "31 Mart'ı Bekleyin!"
Tüfekci, esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde karşılaştığı kötü tablonun Samsun'un dört bir yanında olduğunu belirterek, "Esnafı bitirdiniz, tarımı bitirdiniz, istihdama katkınız olmadı. 23 yıldır ne yapıyorsunuz? Samsun'un ekmeğine, emeğine yaptığınız zamlarla taş koyar hale geldiniz. Türkiye'nin en pahalı suyunu kullanan şehirlerden biriyiz. Bu koşullarda, vatandaşın karşısına elektrik faturasından pahalı su faturası çıkartmak hak mıdır?" şeklinde sert eleştirilerde bulundu.
Halkın Oyuyla Halka Karşı Gelenlere İsyan
Başkan adayı Tüfekci, bugüne kadar açıkladığı projelerin detaylarını vermeye devam ederken, "Güçlü Köy Güçlü Samsun" projesine vurgu yaptı. Tüfekci, "Bu şehrin şah damarı tarım. Ancak bu şehre bir şey yapmadıkları gibi şah damarlarını da kestiler. Tarımı bitirdiler, istihdam alanları açmadılar, çiftçiye destek olmadılar. Size gösterilen teveccühe karşılık ne yaptınız? Güçlü köy güçlü Samsun diyoruz, kadın istihdamını artırarak önceliklendireceğiz. Rant projeleriyle değil, insan odaklı projelerle geliyoruz." dedi.