Projede Kurtuluş Mahallesi'ndeki Hacı Ali Ekinci Ormanı'nın, Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan kiralanarak 40 bin metrekarelik alanın kazanılmasıyla ilgili önemli bir adım atıldığı ifade edildi. Projenin, çocukların gülümsediği, ailelerin sosyalleştiği bir yaşam alanını oluşturmayı hedeflediği belirtildi.
Başkan Togar, projenin içeriği hakkında detaylar vererek, Keloğlan, Dede Korkut ve Şirinler köyleri gibi özel temalı alanlar olacağını, doğa yürüyüşü için parkurların oluşturulacağını ve piknik alanları, çocuk oyun alanları ile eğitici etkinliklerin yapılabileceği alanların yer alacağını açıkladı. Ayrıca, kafe ve restoranların da bulunacağı projenin, ilçenin festival ve şenliklerinin merkezi haline geleceği vurgulandı.
Başkan Togar, projenin Tekkeköy'e hayırlı olmasını dileyerek, ilçenin yaşam kalitesine katkı sağlaması ve vatandaşların keyifli vakit geçirmelerini amaçladıklarını ifade etti.
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/65e8bcbdee203.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/65e8bccabd42c.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/65e8bcd859194.jpg)