"Samsun Büyükşehir Belediyesi, halkın belediyesi olacak. İyi kadrolarla, şeffaf ve adaletli yönetim anlayışıyla çalışacağız. Samsun'a hizmet için yola çıktık. Samsun'a Öncü olmaya geliyoruz. Samsun'u dönüştürmeye, değiştirmeye geliyoruz."Ziyarette duyduğu duygusal etkileşimden bahseden Öncü, toplumun çeşitli katmanlarının kendini borçlu hissettiği önemli yerlerden birinin bu dernek olduğunu ifade etti.
Samsun için belirlediği hedef ve projeleri paylaşan Cevat Öncü, işsizlikle mücadele, istihdam artışı ve su pahalılığı konularında projelerini anlattı. Özellikle gençlerin işsizlik sorununa odaklanarak, iş insanlarının ihtiyaç duyduğu ara eleman noktasında gençleri eğitip sertifikalandırma planlarını açıkladı.Su pahalılığına vurgu yaparak, şehirdeki suyun metreküp fiyatını düşürmeyi hedeflediklerini belirten Öncü, bu konuda yaptığı taleplerin etkisiyle belediyenin suya indirim yaptığını ifade etti. Bu bağlamda, göreve gelmeden önce bile etkili icraatlar gerçekleştirdiklerini söyledi.
Öncü, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ni "halkın belediyesi" haline getirmeyi ve şeffaf, hesap verebilir, adaletli bir yönetim anlayışını benimsemeyi taahhüt etti. Gülsan Sanayi esnafının sorunlarına da değinerek, bu tür meseleleri çözeceklerini belirtti.
Son olarak, Samsun'u dönüştürmeye ve değiştirmeye geldiklerini vurgulayan Öncü, "Samsun'a hizmet için yola çıktık. Soyadımız gibi de Samsun'a Öncü olmaya geliyoruz" dedi.
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/01/65aa6ba9ead10.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/01/65aa6bba8a209.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/01/65aa6bcc62738.jpg)