Toplantıya katılan CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, CHP Parti Meclisi Üyesi Nazan Güneysu, İl Başkanı Mehmet Özdağ ve diğer parti temsilcileriyle birlikte aday tanıtımına katılan Öncü, Vezirköprü Belediye Başkan adayı Cemal Türkoğlu'na başarılar diledi. Konuşmasında, Samsun'un ve ilçelerinin sorunlarına değinen Öncü, işsizlik ve genç işsizliği konusunda önemli adımlar atacaklarını belirtti.
İnşaat mühendisi kimliğiyle depreme hazırlık konusuna vurgu yapan Öncü, Samsun'u depreme karşı güvenli hale getirmek amacıyla bir yol haritası oluşturacaklarını ifade etti. Ayrıca, öğrencilere yönelik desteklerden bahsederek, belediye yönetimleri altında burs ve yurt projeleri hayata geçireceklerini söyledi.
Öncü, konuşmasının sonunda Samsun'un genel problemleriyle ilgileneceklerini ve Büyükşehir Belediyesi olarak adil bir şekilde hizmet sunacaklarını vurguladı.
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/01/65b7e45aab485.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/01/65b7e46e8253f.jpg)