Öncü, uzun yıllar Samsunspor yönetiminde görev aldığını belirterek, 2018'deki şirketleşme sürecinde danışma kurulunda aktif rol üstlendiğini ve Samsunspor Derneği Divan Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunduğunu hatırlattı. Şehrin gururu olan Samsunspor'a bağlılığını vurgulayan Öncü, Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu takdirde Samsunspor'a her türlü katkıyı sağlayacağını belirtti.
Stat konusuna da değinen Öncü, mevcut stadyumun sürdürülemez olduğunu ifade ederek, daha ulaşılabilir ve uygun bir lokasyona 24 saat yaşayan yeni bir stadyum planlayacaklarını söyledi. Öncü, mevcut Samsunspor yönetiminin talebini karşılamak için gerekli adımları atacaklarını ifade etti.
Samsunspor'un el değiştireceği yönündeki söylemlere de değinen Öncü, eğer böyle bir durum gerçekleşirse Büyükşehir Belediyesi olarak aktif bir rol üstlenmeye hazır olduklarını belirtti. Ancak önceliklerinin Samsunspor'un ligdeki konumu olduğunu vurgulayarak, camiayı birlik olmaya ve takımın ligde kalması için enerji seferber etmeye davet etti.
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/02/65c8c0dd6dd41.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/02/65c8c0ce216e0.jpg)