Çınkıl, şehit aileleriyle yapılan sohbetlerde, şehitlerin emaneti olarak gördüğü ailelere destek olmanın önemine vurgu yaptı. "Şehitlerimizin haklarını asla ödeyemeyiz. Şehit ailelerimiz de Peygamberlikten sonra gelen en yüce mertebelerden birine erişen şehitlerimizin bizlere bıraktığı en değerli emanettir." diyen Çınkıl, şehit ailelerine sahip çıkmanın toplumsal bir sorumluluk olduğunu ifade etti.![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/12/656f0bc6d7713.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/12/656f0bd98545a.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/12/656f0bd97445e.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/12/656f0bd97a9b6.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/12/656f0bd95836b.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/12/656f0bd999032.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/12/656f0bc6d7713.jpg)
Çınkıl'dan Şehit Ailelerine Destek: Hatıraları Yaşatma Çabası
"Şehitlerimizin emaneti olan ailelerine sahip çıkmak bizim en önemli görevimizdir." şeklinde konuşan Çınkıl, şehit aileleri ve yakınlarına başsağlığı dileklerini ileterek, onlarla bir süre sohbet etti. Yahya Çınkıl, şehitlerin hatıralarını yaşatmak ve ailelere destek olmak adına gerçekleştirdiği bu ziyaret ile toplumun farklı kesimlerine dokunma çabasını sürdürdü.![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/12/656f0bd98545a.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/12/656f0bd97445e.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/12/656f0bd97a9b6.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/12/656f0bd95836b.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/12/656f0bd999032.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/12/656f0bd98eb0c.jpg)