Tekkeköy Belediye Meclisi, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından ilk kez toplandı. Yeni dönemin ilk meclis toplantısı olan Nisan Ayı Toplantısı'na başkanlık eden Mustafa Candal, sandıktan zaferle çıkan bir belediye başkanı olarak göreve başladı.Toplantının açılışında saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Başkan Candal, "Bugünden sonra Tekkeköy için uğraşacağız. Bizim siyasetimiz 31 Mart'tan sonra bitmiştir. İlçemizin gelişimi, değişimi ve geleceği hususunda tüm meclis üyelerimiz ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak Tekkeköy’ümüzü güzel günlere taşıyacağız. El ele vereceğiz, Tekkeköy için yapılacak ne varsa her birlikte yapacağız. 58 bin nüfusun tek yürek olmasını istiyorum. Yeni bir gelecek inşa etmek istiyorum. Toplantımızın ve alınan kararların Tekkeköy’ümüze hayırlar getirmesini temenni ediyorum" dedi.
Başkan Candal'ın konuşmasının ardından meclis başkanvekilleri ve komisyon üyeleri belirlendi. Aydın Çift ve Mustafa Boyacı meclis başkanvekilliğine seçilirken, Kenan Beyazyüz ve Sercan Şahbazoğlu katip üyeliğe getirildi. Encümen üyeliklerine ise Kamil Çilingir ve Talip Ayyıldız seçildi.Meclis toplantısında ayrıca imar komisyonu, plan ve bütçe komisyonu, çevre ve sağlık komisyonu, hukuk komisyonu, eğitim kültür turizm ve spor komisyonu, kadın erkek fırsat eşitliği ve aile komisyonu ile tarım ve hayvancılık komisyonu üyeleri belirlendi.Tekkeköy Belediye Meclisi'nin ilk toplantısı, ilçenin geleceği için birlik ve beraberlik içinde çalışma kararlılığıyla son buldu.
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/04/6616202d918a5.jpeg)