Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, konuşmasında, "Bilge Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli'nin talimatlarıyla Cumhur İttifakı'nın Alaçam, Asarcık, Salıpazarı ilçe belediye başkan adaylarımızın kimler olduğu bize tebliğ edildi. 7 Ocak Pazar günü İstanbul'da Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Halit Doğan'ın elini havaya kaldırdık. Bugün de Cumhur İttifakı paydaşı olan Milliyetçi Hareket Partimizin adaylarının hep birlikte ellerini havaya kaldıracağız. Memleketimize, ilçelerimize ve milletimize hayırlı olsun" dedi.
Başkan Mucur, ayrıca "Ülkücü Hareket gençleşiyor ve gençleşmeye devam edecek. Cumhur İttifakı olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve Genel Başkan Yardımcımız Sadir Bey, arkadaşlarımıza hayırlı olsun dileklerini ilettiler. Cumhur İttifakı olarak Atatürk'ün şehri, istiklalin şehri Samsun'da Türkiye'nin en yüksek oyunu alan bir ittifak olarak tarihe altın harflerle ismini yazdırıp. İnşallah 1 Nisan sabahı 18'de 18 en yüksek oyla uyanacağız" ifadelerini kullandı.AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse ise heyecanlı bir gün yaşandığını belirterek, Cumhur İttifakı'nın güçlü birlikteliğini vurguladı. Cumhur İttifakı MHP adaylarını tebrik eden Köse, "Geçmişteki sonuçları aşarak rekor bir oy almayı hedefliyoruz" dedi.Programın ardından Asarcık Belediye Başkan adayı Şerif Kılağuz, Alaçam Belediye Başkan adayı Ramazan Özdemir ve Salıpazarı Belediye Başkan adayı Osman Yüksel kendilerini tanıtarak partililere selamlayarak projelerini paylaştılar. Tanıtım programı, adayların fotoğraf çekimi ile sona erdi.
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/01/65a1902194af8.jpg)