Saathane Meydanı'na estetik bir katkı sunan proje, iç mimari detaylarının son rötuşlarının yapılmasının ardından en kısa sürede hizmete girecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sümbül Konağı'nın, Karadeniz'in doğusundan batısına uzanan tüm mimari izleri bünyesinde barındırdığını belirtti.Saathane Meydanı'nın tarihi kimliğini yansıtarak ziyaretçilere keyifli zaman geçirme imkanı sunan Sümbül Konağı, Atatürk Bulvarı ile Çifte Hamam Caddesi'nin kesişim noktasında, hafif raylı sistem güzergahı üzerinde 532 metrekare büyüklüğünde, 2 katlı ve 93 kişi kapasiteli olarak inşa edildi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, projenin şu anki durumu hakkında bilgi verirken, "Şu anda projede son rötuşlar yapılıyor. Sümbül Konağı, kafe ve restoran olarak hizmet verecek. Konumu önemli bir noktada bulunuyor ve herkesin buluşma noktası olacak. Mimari tasarımında Karadeniz'in izlerini taşıyor. Akşam saatlerinde ise özel bir ışıklandırma ile Saathane Meydanı'na ayrı bir renk katıyor. İç mimarisi de tamamlanmak üzere, en kısa sürede hizmete başlayacak" şeklinde konuştu.
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/12/658179df79991.jpeg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/12/658179ec260bc.jpeg)