"Artık sandığa sayılı günler kaldı. İlk günden itibaren durmaksızın halkımızla bir arada olduk. Onları sesi olduk, birlikte hareket ettik. Bütün Samsun halkı hem kendilerinin hem de şehrin kaybedecek zamanı olmadığını biliyor. Biz bu şehre inanarak yola çıktık, ve şükürler olsun ki bu inanç herkese yansımış durumda" şeklinde konuşan Tüfekci, umudunu kaybetmeyen herkesle birlikte olduklarını vurguladı.
Samsun'daki her kesimden büyük bir destek aldıklarını belirten Tüfekci, "Siyaset makamının halkın gözünde irtifa kaybettiği bu günlerde, Samsun ile gönülden gönüle bir bağ kurduk. İmren Nilay Tüfekci yalan konuşmaz, oy avcılığı yapmaz. Mesele Samsun ve Samsunlu olduğunda kimseden çekinmez. Kadınlarla, gençlerle, esnafımızla, emeklimizle birlikte bu şehir için gece gündüz mücadele etmek için geliyoruz. Geleceği bugünden başlatıyoruz" ifadelerini kullandı.
Parti gözetmeksizin aldıkları destekler için teşekkürlerini ileten Tüfekci, "Bu yol ve yolculuğun sonunda tek kazanan Samsun olsun istiyoruz. Bu yüzden hiç kimseyi ayrıştırmadık, ötekileştirmedik. Seçmeni kutuplaştırmaya yönelik hiçbir tartışmanın içinde olmadık. İşte bu yüzden Ak Partili seçmenden de, CHP’li seçmenden de ‘Bu sefer oyumuz Samsun için senden yana’ yaklaşımıyla karşılaşıyoruz" dedi.
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/660323e39a3de.jpeg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/660323ee9e5fd.jpeg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/660323f9df9f4.jpeg)