Doğan, Bandırma Vapuru alanına dijital bir gösteri merkezi inşa edeceklerini belirterek, "Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru’ndan Samsun’a çıkışıyla başlayan ve Anadolu’ya uzanan kurtuluş mücadelesini dijital bir yolculuk ile vatandaşlarımıza anlatacağız" dedi.
Şehrin tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkmanın önemine vurgu yapan Doğan, Bandırma Vapuru içerisinde ziyaretçilere geçmişin ruhunu hissettirecek bir dijital gösteri merkezi kuracaklarını ifade etti. Bu merkezin Samsunlular ve şehre gelen turistler için önemli bir uğrak yeri olacağını belirten Doğan, şehrin kurtuluş mücadelesini ziyaretçilere dijital bir deneyimle yaşatacaklarını söyledi.
Turizmi canlandırmayı hedeflediklerini dile getiren Doğan, doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri dünyaya tanıtmak için projelerinin bir başlangıç noktası olacağını belirtti. Samsun'un milli ve manevi değerlerini koruyarak şehri daha da ileriye taşıyacaklarını ifade eden Doğan, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi minnet ve rahmetle anarak sözlerini tamamladı.
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/65f83679275a4.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/65f8368823a5e.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/65f83693dd401.jpg)