Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen Halk Buluşması için kente gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, miting öncesinde Atakum İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Burada karşılanan Özel, Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel'in diğer adaylardan önde olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: "Serhat Türkel kardeşimiz, Atakum'un öz evladı. Ön seçimle belirlenen bir adayımız. Atakum halkının kendi evladını seçeceğine ve bağrına basacağına sonuna kadar inanıyorum. Hiç şüphem yok, Atakum'da açık ara önde olan adayımız Serhat Türkel ile kazanacağız."
Bu açıklamanın ardından partililerin "Başkan Serhat Türkel" tezahüratlarıyla destek gören CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel ise Genel Başkan Özgür Özel'e teşekkür ederek, güvenlerini boşa çıkarmayacaklarına söz verdi.
Genel Başkan Özel, Atakum İlçe Başkanlığı ziyaretinin ardından miting alanına geçerek Samsunlulara hitap etti.
Bu gelişmelerin yanı sıra, CHP'nin Atakum ilçesindeki seçim stratejisi ve adayları hakkında daha fazla ayrıntı içeren özgün haberler de mevcuttur.
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/65fc3f654a151.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/65fc3f716e0f1.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/65fc3f8029e74.jpg)