Yabancılar Çarşısı Dernek Başkanı Alaaddin Sayın ve Yabancılar Çarşısı Esnaf Odası Başkanı Olcay İnanç ile bir araya gelen Öncü, belediyeciliğin sosyal yönünün önemli olduğunu vurgulayarak, genç işsizlerin sorununa çözüm getireceklerini ifade etti. İşsizlikle mücadele için meslek edindirme kursları ve sertifikalı eğitim programları düzenleyeceklerini açıkladı.
Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin gelir kaynaklarına da değinen Öncü, şeffaf, adil ve hesap verebilir bir yönetim anlayışıyla belediyeyi idare edeceklerini belirtti. Akıllı Kent Sistemleri konusunda yapılan yatırımların, hizmete geçtiklerinde gerçek bir fayda sağlamadığında yanlış yönetildiğini savunarak, bu sistemleri revize ederek daha etkin hale getireceklerini söyledi.
Ziyaretin ardından Cevat Öncü, Derecik Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları dinledi ve projelerini paylaştı. Samsun'da değişiklik yapmak için yola çıktıklarını vurguladı.
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/01/65aea58bab567.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/01/65aea59c4fb09.jpg)