Toplantıya katılan Kavaklılarla yapılan istişarelerin ardından konuşan Başkan Demirtaş, "En büyük gücümüz birlikteliğimizdir" diyerek, Kavaklıların dayanışma ve birlik içinde olması gerektiğini vurguladı. Demirtaş, "Birliğe ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Birleştirici olacağız. İlkadım’da yaşayan herkes bizim hemşehrimizdir" ifadelerini kullandı.
Seçim sürecinde yaşananları da değerlendiren Başkan Demirtaş, "Zorlu ve çileli bir yola birlikte çıktık. Ben halkımızın sağ duyusuna güveniyorum. İlkadım’da hizmetlerin devamı için sizlerin kardeşinize destek vereceğinizi inanıyorum" dedi.Sonuç olarak, Demirtaş seçim sonucunun hayatında bir değişiklik yapmayacağını belirterek, "Yine bu topraklarda sizlerle aynı kaderi paylaşacağım. Size verdiğimiz her bir sözü yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağım" şeklinde konuştu.
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/66004a8e6d26f.jpg)