"Eren Bülbül Misafirhanesi" adını taşıyan proje, bakıma muhtaç engelli vatandaşların ailelerinin günlük işlerini takip edebilmelerine olanak tanıyacak.Başkan Demirtaş, engelli ailelerin karşılaştığı günlük sıkıntıları hafifletecek bu projenin İlkadım'daki önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini belirtti. "Eren Bülbül Misafirhanesi" projesi, bakıma muhtaç engelli bireylerin ailelerinin işlerini takip etmeleri, alışveriş yapmaları, hastaneye gitmeleri veya kendilerine zaman ayırmaları gibi durumlarda yardımcı olacak.
Misafirhane, hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında engelli çocuklara geçici süreli ücretsiz bakım hizmeti sunacak. Bu sayede, aileler günlük işlerini takip ederken çocuklarını güvenle emanet edebilecekler.
Başkan Demirtaş, projenin isminin şehit Eren Bülbül'ün anısına verildiğini açıkladı. "Eren Bülbül Misafirhanesi"nin, engelli vatandaşlar ve ailelerinin yaşam koşullarını iyileştirerek sosyal belediyeciliğin gereğini yerine getireceğini ifade etti. Ayrıca, projenin alt yapı çalışmalarının tamamlandığını ve hayata geçirilmesi için adım adım ilerlediklerini belirtti.Başkan Demirtaş, projenin İlkadım'a, ilçeye ve engelli ailelere hayırlı olmasını diledi.
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/66018bd318031.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/03/66018bf0206cd.jpg)
Tasarımcısı iyiymiş eline sağlık