Denizevleri Mahallesinde düzenlenen buluşmada hayvanseverlerle bir araya gelen Türkel, Atakum'da büyüdüğünü ve kente hizmet etmek için aday olduğunu ifade etti. Kendisinin de bir hayvansever olduğunu vurgulayan Türkel, "Patili dostlarımızı seven ve onlara hizmet etmeye istekli olmayanlara belediyede yer vermeyeceğiz" dedi.Projeleri arasında Atakum'a bir hayvan barınağı kazandırmak olduğunu belirten Türkel, bu konuda profesyonel bir ekip ile çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Barınakta yapılacak çalışmaları detaylandıran Türkel, ameliyat öncesi hemogram tahlilleri, röntgen çekimleri ve gerekli kontrollerin yapılacağını, ameliyata uygun olan hayvanlara operasyon yapılacağını açıkladı. Ameliyat sonrası ise 5 ila 10 günlük bir süreçten sonra hayvanların çiplenip sahiplerine teslim edileceğini söyledi. Ayrıca, agresyon sorunu yaşayan hayvanların psikoterapiye alınacağını ve tedavilerini tamamladıktan sonra topluma geri kazandırılacaklarını belirtti.
Proje kapsamında çalışma yapan Uzman Veteriner Hekim Oğuzhan Tekay ise, 31 Mart'tan sonra yürürlüğe girecek yeni kanunla birlikte büyükşehir belediyelerinin sokak hayvanlarını toplu olarak uyutma yetkisi olduğunu ancak Atakum'da çip takıldığı için bu uygulamanın gerçekleştirilemeyeceğini ifade etti. Restoranlardan toplanan artıkların kullanılarak mama üretimi yapılacağını ve bu restoranlara "Hayvan Dostu İşyeri" ünvanı verileceğini söyledi. Ayrıca, kent ormanı içerisine 50 adet kafesle köpek parkı yapılacağını ekledi.
Toplantının ardından hayvan severler, Serhat Türkel'e projeleri ve sokak hayvanlarına yönelik duyarlılığı nedeniyle teşekkür ederek plaket takdim ettiler. Türkel, hayvan severlerle olan bu buluşmanın ilçede birlikte daha güzel çalışmalara imza atma fırsatı vereceğini belirtti.
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/02/65d79cf70ae92.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/02/65d79cdc2814b.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/02/65d79ce7e84e8.jpg)