Basın açıklamasında Alim Çakır, 2013 yılında sözleşmeli personel olarak adım attığı salıpazarı Belediyesi'nde başkan Halil Akgül'ün takdirleriyle her kademe görev yaptığını belirtti. 2013 yılında çıkan yasa ile sözleşmeli pozisyonundan memur kadrosuna atandığını ve 2019 yılında Belediye Başkanı Halil Akgül'ün takdirleriyle Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildiğini ifade etti. Son dört yıldır bu görevi başarıyla sürdürdüğünü vurgulayan Çakır, görev yaptığı süre boyunca kendisine destek veren parti yöneticilerine, mesai arkadaşlarına, muhtarlara ve Salıpazarı halkına teşekkür etti.
Alim Çakır, 11 yıl devlet memuru olarak görev yaptığı Salıpazarı Belediyesi'ndeki görevinden, önümüzdeki 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için Ak Parti'den Belediye Başkan Aday Adayı olmak amacıyla ayrıldığını duyurdu. 2002 yılında AK Parti'nin kurucu üyesi olarak siyasi hayatına başlayan Çakır, 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde AK Parti Belediye Meclis Üyesi adayı oldu. 11 yıllık bilgi, birikim ve tecrübelerini kullanarak doğup büyüdüğü ilçesine hizmet etmek amacıyla aday adaylığı başvuru dosyasını Ak Parti Salıpazarı İlçe Başkanlığı'na sundu.
Alim Çakır, basın açıklamasını "Rabbim çıkmış olduğumuz bu hizmet yolculuğunda yar ve yardımcımız olsun. Diğer aday adayı arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. 'Salıpazarı İçin hep birlikte, el ele' diyor hepinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum" ifadeleriyle tamamladı.![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/11/655da5a876d15.jpeg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/11/655da57d64cc2.jpeg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/11/655da548ee134.jpeg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2023/11/655da5a876d15.jpeg)