Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, bu önemli günün gençler ve Türk milleti için büyük bir anlam taşıdığını vurguladı. "19 Mayıs coşkusunu şehrimizin her yerinde hissettirmek için çalışıyoruz" dedi. Şehrin sokak ve caddeleri de 19 Mayıs'ın tarihî önemini yansıtan bayraklar ve afişlerle donatıldı.![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/05/6648cb171abfe.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/05/6648cb2341d62.jpg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/05/6648caa85dca9.jpeg)
![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/05/6648cb171abfe.jpg)
Özel Tasarımlı Tramvaylar
Bu özel gün için bazı tramvaylar, Türk bayrağı motifleriyle süslenerek 19 Mayıs ruhunu yansıtıyor. Vatandaşların büyük beğenisini kazanan bu tramvaylar, şehrin dört bir yanında dolaşıyor ve bayram coşkusunu her yere taşıyor.![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/05/6648cb2341d62.jpg)
Etkinliklerle Dolu Bir Bayram
19 Mayıs coşkusu sadece tramvaylarla sınırlı kalmıyor. Şehrin dört bir yanında düzenlenen spor etkinlikleri, konserler, sergiler ve çeşitli gösterilerle kutlamalar devam ediyor. Gençlerin ve tüm vatandaşların katılımıyla gerçekleşen etkinlikler, güneşin doğduğu şehir Samsun’da büyük bir heyecanla sürüyor.![](https://www.amisoshaber.com/images/files/2024/05/6648caa85dca9.jpeg)