Ana Sayfa Güncel, Siyaset 15 Aralık 2018

ERKUT ÇİFTÇİ, “İlkadım için gece gündüz çalışıyorum”

Milliyetçi Hareket Partisi İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı Erkut Çiftçi, “Allah nasip ederse, İlkadım Belediye Başkanı olursak , şehrimiz Samsun İlkadım ilçemize istihdam ve kalkınma adına yenilikler getireceğiz.” Dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı Erkut Çiftçi, “Allah nasip ederse, İlkadım Belediye Başkanı olursak , şehrimiz Samsun İlkadım ilçemize istihdam ve kalkınma adına yenilikler getireceğiz.” Dedi.

MHP İlkadım Belediye Başkan A. Adayı Erkut Çiftçi, “ 2019 yerel seçimleri ve aday adaylığı sürecini Amisoshaber.com’a anlattı. İşte o açıklamalar;

“ÖNCE ANNE BABAMIN RIZASINI ALDIM”
“2014 yılı Haziran ayında, 2019 Mart ayı yapılacak olan yerel seçimleri için hazırlanmaya karar verdim. Bu kararımı hiç kimsenin etkisi ve güdümü altında kalmadan aldım.Kararı aldıktan sonra yapılması gereken önemli bir iş vardı o da anne ve babamın rızasını almaktı. Çünkü çok iyi biliyorum ki , anne baba rızası alınmamış hiç bir iş rast gitmez. Konuyu açtım. Rıza gösterecekleri takdirde almış olduğum kararı uygulamaya koyacağımı söyledim. Onay vermeyecek olurlarsa bu fikrimden o akşam vazgeçecektim. Allah nasip eder, sağlıklı ömür verirse önümüzdeki dönem yapılacak olan yerel seçimlerde İlkadım Belediyesi Başkanlığı’na talibim dedim. Annem hayırlı olsun evladım dedi. O zaman yaşım 38.Babam dedi ki oğlum Allah senden razı olsun. Sen bizim başımızı 38 yıl boyunca hiç yere eğdirmedin. Bundan sonra da aslında sana hiçbirşey söylemeye gerek yok. Yeterli olgunluğa ulaştın ama böyle bir durumda Türkün töresinde vardır. Babalar oğullarına nasihat ederler. Ben sana Edebali’nin Osman Gazi’ye söylediği gibi uzun uzun nasihat etmeyeceğim. Oğlum şimdi söyleyeceklerimi çok iyi dinle.1- Fakiri fukarayı koruyacaksın ,2- Kul hakkı yemeyeceksin. Yolun açık olsun evladım dedi. Gezen tilki yatan aslandan iyidir. Yolun açık olsun dedi’’ ve ben 1 ay boyunca bu çalışmaların nasıl yapılması gerektiği ile alakalı planlamaları yaptım ve bu çalışmaları yaparken, Kuranı Kerim’in Türkçe mealini de başımın ucundan hiç esirgemedim, O’ndan feyiz aldım. Nahl suresi 69. ayet arının bal yapmasını anlatır. Arı balı dikdörtgen kovanın içerisine altıgen geometrik şeklin de yapar burada bir mesaj vardır. Uzun bir süre bu mesajdan kendime pay çıkartmaya çalıştım Acaba neden arı o kadar geometrik şekil varken dikdörtgen kovan içerisine altıgen şeklini yaparak dolduruyordu. Çünkü dikdörtgen kovanın içerisini tamamen hiçbir boşluk bırakmadan dolduran tek bir geometrik şekil altıgendi. Burada kendime çıkarmam gereken ise şuydu.
Belediye başkanlığına talip olduğum ilçemde yaşayan 330.000 insanı hiçbir boşluk bırakmadan tek tek dolaşmak gerekiyordu ki, o zaman bu iş bal olsun. Bunun için zamana ihtiyacımız vardı. O yüzden bu çalışmalara 2014’ün 6. ayında başladım. Seçime son 3 ay kala insanların arasına karışıp, ben belediye başkan aday adayıyım demek istemedim .Elbette bu büyük bir fedakarlık ve cesaret istiyordu, ama bu kutsal görevi ifa etmek adına yapılması gereken her ne var ise hepsini göze almıştım. O gün bugün bir gün dahi ara vermeden inanmış olduğun değerler doğrultusunda mensubu olduğum İlkadım ilçesinde gece gündüz çalışıyorum.

NEDEN İLKADIM?
Çünkü ilk adım ilçemiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, yurdumuzu kurtarma mücadelesinde adım attığı ilk yerdir. İlkadım benim doğup büyüdüğüm, var olduğum , sevdiklerimin ve sevenlerinin olduğu ve memleket dahilinde Samsun’un merkezi olarak sosyal, kültürel, hepsinden önemlisi iş istihdamı ve kalkınma açısından gelmesi gerektiği yeri hak eden ilçemizdir.

“İSTİHDAM VE KALKINMADA YENİLİKLER YAPACAĞIM”
Allah nasip ederse, İlkadım Belediye Başkanı olursak , şehrimiz Samsun İlkadım ilçemize istihdam ve kalkınma adına yenilikler getireceğiz. Çünkü hepimizin bildiği üzere ülke geneli en büyük sorunu işsizlik. İlkadım ilçemiz, bulunmuş olduğu jeopolitik konumu ile Türkiye’de birçok ilçeden çok daha avantajlı bir yerdedir. Üzülerek görüyorum ki, tüm bu avantajlarına rağmen ilçemiz hak ettiği potansiyeli içerisinde barındırmamaktadır. İlçemize yapacağımız yenilikler umut ediyorum birazdan anlatacağımız projelerimizle daha da detaylandırılacaktır. Elbette belediyecilik asli görevlerinden huzurlu, refah, yaşanabilir, güvenilir, temiz çevresi olan, insanlarının rahat nefes alabildiği bir şehir planlamacılığı ile birlikte muhteşem bir İlkadım ilçesi hedefliyoruz.

Belediyecilik anlayışınız nedir?
Belediyecilik bir gönül ve aşk işidir. Öncelikle hissetmek, paylaşmak ,duyarlılık ve adanmışlık ister.Yorulmak, vazgeçmek bıkmak ve yarı yolda bırakmak bizim belediyecilik ilkelerimiz arasında asla yoktur. Ayırmak, dışlamak, ötekileştirmek bize son derece uzak ve yabancıdır. Belediyecilik ufkumuz, bunun için dar ve kısa menzilli değildir. Belediyecilik faaliyetlerimizin merkezinde tamamen insan vardır, hedefimiz de mutluluğa ve esenliğe ulaşmış fertlere erişebilmektir .İnsanımızın mutsuz olduğu yerde biz saadet bulamayız. Vatandaşımız huzursuzsa, biz gece yastığa başımızı rahat koyamayız.Yüzlerde tebessüm yerine keder varsa biz gönül rahatlığıyla yaşayamayız. İlkadımlı kardeşlerimin derdi derdimiz, sorunu sorunumuzdur .Bizim belediyecilik anlayışımızda, dürüstlük ,gönülden sabır samimiyet, cömertlik ve sevgiyle sorunlara odaklanmak vardır. Bahane değil çözüm üreten, akılla yorulan, vatana hizmet aşkıyla çarpan yürekler mutlaka her sorunu aşacak kudreti kendisinde bulacaktır.Hiçbir endişeniz olmasın emanetiniz emin ellerde olacaktır.

Seçmen neden size oy versin?
“Elbette İlkadım seçmenin hür iradesi ve ileri görüşlülüğüne tüm kalbimle inanıyorum ve saygı duyuyorum. İlkadım’ın içinden yetişmiş, buraya mal olmuş, kiminizin evladı, kiminizin kardeşi kiminizin ağabeyiyim ve ben Samsun’un Öz evladıyım. İnanıyorum ki dünya görüşüm, girişimciliğim, yenilikçiliğim ve seçmenimin neye ihtiyacı olduğunu yıllar süren çalışmalarım ve gözlemlerim sonucu biliyor olmam bana oy verilmesi için yeterli gerekçeler olduğunu düşünüyorum. “

Sizce belediyelerdeki eksiklikler nelerdir?
 Eğer Allah nasip edecek olursa, İlkadım Belediye Başkanı olursam, bizden önce ilçemizde Belediye Başkanlığı yapmış tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Kim bu memlekette bir taş üstüne taş koyduysa Allah ondan ve sebep olanlardan razı olsun .Biz daha iyisini yapmak üzere yola çıktık. İnşallah sizlerin de teveccühü ile birlikte bunu başaracak inanç ve güce sahibiz. Sorunuz cevabı olarak, belediyemizde, belediye hizmetlerimizde, ilçemizde daha yapılması gereken işleri projeler kısmında açıklayacağım.

Halk ile iç içe zaman geçirecek misiniz?
Biz zaten bugüne kadar belediye başkan aday adayı olduğumuz süreç içerisinde de hep halkımızın içerisinde olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Elbette belediyemizin içerisinde yapılması gereken birçok iş ile karşı karşıya kalacağız ama şunu hiçbir zaman unutmayalım ki bütün bu işlerin odak noktasında insan vardır. Dolayısıyla Belediye Başkanı olduğumuz zamandan sonra da halkımızla iç içe, omuz omuza, kol kola olacağız. Bundan hiç kimsenin en ufak bir teretdütü olmasın.

Bilim, sanat, kültür, spor alanında ne gibi yenilikler yapacaksınız?
Şahsen bilim, sanat, kültür, spor alanlarına çok önem veren bir yapıya sahibim bilim ve sanat bir milletin olmazsa olmazlarındandır.’’ Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur’’ sözünü hiçbir zaman unutmamalıyız .Elbette istihdam ve kalkınma projelerimizde ne kadar başarılı olacaksak, bilim, sanat, kültür ve spor da ilçemiz İlkadım’ı en üst seviyelere getireceğiz. Bununla ilgili uzman ekip arkadaşlarımız çalışmalarını halihazırda sürdürmektedir.Göreve geldiğimiz günden itibaren de hazırlamış oldukları, kendi alanlarındaki projeleri en kısa sürede ilçemizde hayata geçireceğiz.

Projeleriniz nelerdir?
Projelerimiz uzun uğraşlar ve araştırmalar sonucu İlkadım ilçemizde kreatif düşünceler istihdam sağlayacak tüm çalışmaları büyük bir titizlikle sürdürüp, nihayetinde sonuçlandırdık.Bu projelerimizin 1. Etabını genel merkezimize de sunduk. Geçen hafta bir ekonomi dergisinde yapmış olduğum röportajda açıklamış olduğum projelerimizden sadece bir tanesi kompozit fabrikası projemiz. Bu proje uzun yıllar üzerinde çalışılarak nihayetinde inşallah başkanlığımız döneminde hayata geçirilecektir 21000 metrekare üzerine kurulacak olan fabrika sahasının 17.500 metrekaresi kapalı alan, 2500 metrekaresi açık alan olmak üzere, başlangıçta toplamda 2500 kişiye istihdam sağlayacaktır. Bunun haricinde 9 tane daha fabrika projemiz var ama bunları adaylığımız kesinleştikten sonra bütün kamuoyuna paylaşacağız. Bunun dışında sosyal ve kültürel projelerimiz var .Bunlar da ilçemiz İlkadıma muhteşem katkılar sağlayacak, şehrin adını tüm dünyaya duyuracak, ticari alanda yerel esnafımızın yüzünü de güldürecek projelerdir; ama yine söylüyorum bu projeleri adaylığımız kesin olarak açıklandıktan sonra tüm kamuoyu ile paylaşacağız. Hedeflenen ilk yılda tüm bu projelerimizi hayata geçirerek 5000 kişiye iş istihdamı sağlamaktır .Bu projelerin hayata geçmesiyle şehrin maddi ve manevi değerlerini daha da yüceltecek ,adını da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten alan İlkadım ilçemiz, hak ettiği Atatürk’ün Şehri ünvanını tüm yurt genelinde geri kazanacaktır.

Erkut ÇİFTÇİ kimdir?
1975 yılı Samsun İlkadım doğumluyum. Üç çocuklu bir ailenin, tek erkek çocuğuyum. Evli ve bir çocuk babasıyım. İlköğretim ve Lise tahsilimi Samsun’da tamamladım. İlk Üniversite eğitimimi Almanya’da Heidelberg Üniversitesi’nde, Alman Dili ve Edebiyatı hazırlık bölümünde, ikinci Üniversite eğitimimi Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde, Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Bölümü Almanca Öğretmenliği bölümünde alarak başarı ile mezun oldum. Şuan özel bir okulda Almanca Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.
Almanca dışında iyi derecede İngilizce de biliyorum.

• Eğitimci ve İstihdam Kalkınma projeleri uzmanıyım.
• Sivil toplum kuruluşlarında görevler yaptım.
• Samsun İlkadım Kent Konseyi AR-GE Başkanlığı,
• İlkadım Kent Konseyi Ticaret Turizm Grup Çalıştay Sekreterliği,
• Okul Öncesi Eğitimi Yaygınlaştırma ve Geliştirme Derneği Türkiye Fahri Başkanlığı gibi görevlerinde yer aldım.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Hedefimiz mutlu bir şehir

Hedefimiz mutlu bir şehir

Amisos haber

Samsun Haber

Son Dakika

Tema Tasarım | Osgaka.com